06. dubna 2022 17:16, Bc. Jitka Fronková
Bezpečnostní rada Plzeňského kraje se sešla v úterý 5. dubna na svém jednání na Hasičském záchranném sboru PK, aby probrala připravenost složek Integrovaného záchranného systému na plnění dalších úkolů. Její členové projednali závěry z kontrol prováděných v rámci prověřování krizové připravenosti kraje u obcí s rozšířenou působností, právnických osob a podnikajících osob v minulém roce, informace o čerpání přidělených finančních prostředků a aktualizaci Plánu pokrytí území Plzeňského kraje výjezdovými základnami Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Prověření dojezdových časů potvrdilo dostupnost a zajištění péče pro občany kraje i v odlehlých částech regionu. Po skončení jednání bezpečnostní rady se byli její členové podívat na krajské operační středisko, kde se seznámili s jeho provozem a funkcionalitami.