Bezpečný kraj

Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti 2023

Plzeňský kraj vyhlašuje dotační program s názvem „Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti 2023“ a k jeho administraci vydává pravidla.

Představení dotačního programu „Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti

Starostům obcí představil Plzeňský kraj v prostorách plzeňské společnosti Omexom GA Energo nový dotační program "Podpora obcí Plzeňského kraje při zajišťování bezpečnosti", do kterého mohou podávat žádosti do 31. května 2019 prostřednictvím elektronické aplikace eDotace.

Brdy jsou bezpečnější

Tři aktivní traumabody na území bývalého vojenského újezdu Brdy byly koncem března uvedeny do provozu. Díky tomu je zajištěno poskytnutí pomoci v místech, kde je slabý nebo žádný telefonní signál. V případě nouze je možné použít tlačítko umístěné na traumabodu a přivolat si tak pomoc. Projekt financoval Plzeňský kraj.

Adventní koncert s modlitbou za oběti dopravních nehod

V Plzeňském kraji byla spuštěna další část preventivní kampaně „Piješ. Řídíš. Zabíjíš.", jejímž cílem je upozornit účastníky silničního provozu na rizika, která jsou spojena s konzumací alkoholu v dopravě. Kampaň byla zahájena 3. prosince 2018 v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plzni, kde proběhl Adventní koncert s modlitbou za oběti dopravních nehod.

Projekt Plzeňský kraj - bezpečný kraj

Projekt byl odstartován 28. ledna 2010 podpisem Deklarace o vzájemné koordinaci a spolupráci v oblasti bezpečnosti mezi Plzeňským krajem a Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje.