20. prosince 2021 13:06, Bc. Jitka Fronková
Ve středu 15. prosince jednala Bezpečnostní rada kraje Plzeňského kraje (BR PK). Jednání rady probíhalo on-line. „Byla přijata zásadní usnesení ve vztahu ke krizové připravenosti kraje na řešení mimořádných událostí a Pracovní plán BR PK na rok 2022,“ informovala po skončení jednání předsedkyně BRK PK, hejtmanka Ilona Mauritzová.

Bezpečnostní rada vzala na vědomí informaci o situaci v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti v Plzeňském kraji, o situaci v oblasti tranzitní nelegální migrace včetně vývoji dopravní nehodovosti se smrtelnými následky. Konstatovala, že potěšující zprávou je pokles spáchaných trestních činů v kraji o více než 12 % a i mírně klesající tendence dopravních nehod se smrtelnými následky, což určitě přispívá k lepšímu pocitu bezpečí občanů v kraji. Dále projednala a posoudila návrh ročního plánu kontrol prováděných v rámci prověřování krizové připravenosti kraje u obcí s rozšířenou působností, obcí nižšího stupně, právnických osob a osob podnikajících v roce 2022. „Tento plán kontrol byl schválen bez výhrad,“ uvedl ředitel HZS František Pavlas. Rada během svého jednání vzala na vědomí návrh změny Statutu Krizového štábu Plzeňského kraje a uložila tajemníkovi rady předložit hejtmance a předsedkyni BR PK Iloně Mauritzové „Pracovní plán Bezpečnostní rady Plzeňského kraje“ na rok 2022.