Bezpečnostní rada se sešla v novém složení

14. prosince 2020 11:33, Bc. Jitka Fronková
V pátek 11. prosince 2020 se poprvé sešla Bezpečnostní rada Plzeňského kraje pod vedením hejtmanky Ilony Mauritzové. Členy bezpečnostní rady tvoří zástupci složek IZS, armády a krajského úřadu.

Hejtmanka Ilona Mauritzová byla na jednání připojena on-line, ostatní členové bezpečnostní rady se sešli v jednacím sále zastupitelstva. Na úvod byly všem členům rozdány jmenovací dekrety pro nové volební období. Na programu jednání bylo projednání aktualizované verze zřizovací dokumentace Bezpečnostní rady PK a Krizového štábu PK, která se týkala zejména úprav vyplývajících ze zkušeností z řešení nouzového stavu. Zástupce Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje předal informace o situaci v oblasti veřejného pořádku a bezpečnosti. Dále ředitel Hasičského záchranného sboru František Pavlas informoval o aktualizaci krizového plánu a havarijního plánu. Zaznělo také shrnutí ke stavu připravenosti PK na řešení krizových situací a schválen byl také roční plán kontrol u obcí s rozšířenou působností v rámci krizové připravenosti. Jako poslední bod jednání byl schválen pracovní plán Bezpečnostní rady PK pro rok 2021.

Hejtmanka na závěr poděkovala všem za kvalitní práci a výtečnou spolupráci při řešení opatření vyplývajících z nouzového stavu.

Členové Bezpečnostní rady Plzeňského kraje:
Ilona Mauritzová – hejtmanka Plzeňského kraje
Josef Bernard – 1. náměstek hejtmanky Plzeňského kraje
Pavel Hrdlička – ředitel Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje
Jaroslav Vild – ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje
František Pavlas – ředitel Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje
Milan Sklenář – ředitel Krajského vojenského velitelství Plzeň
Jiří Leščinský – ředitel Krajského úřadu Plzeňského kraje
Jan Karásek – vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu
Radek Svoboda – vedoucí odboru bezpečnosti a krizového řízení krajského úřadu