Adventní koncert s modlitbou za oběti dopravních nehod

obrazek
06. prosince 2018 08:52, aktualizováno 09:06, Petra Jarošová

Cílem koncertu bylo, aby si všichni přítomní společně užili adventní čas a zároveň uctili památku těch, kteří v důsledku dopravních nehod již tyto chvíle se svými blízkými prožít nemohou. Zhruba hodinové hudební vystoupení Hudby Hradní stráže a Policie České republiky provázel duchovním slovem monsignor Emil Soukup. Koncert navštívilo přes 300 lidí, z nichž mnozí využili příležitosti zapálit v jeho průběhu svíčku na památku svých nejbližších.

Jelikož byl v poslední době na silnicích našeho regionu zaznamenán zvýšený počet dopravních nehod, jejichž následky byly někdy bohužel i tragické, bude projekt právě v tomto předvánočním čase opět zdůrazňovat, že řidič posilněný alkoholem do silničního provozu nepatří. Po celém území našeho kraje budou probíhat dopravně preventivní akce, při kterých se policisté u řidičů zaměří především na kontrolu užívání alkoholu před jízdou. Dalšími výstupy projektu pak budou videospoty vysílané v multikinech a audiospoty, které uslyší posluchači v rádiových vysíláních.

Společně s realizátorem kampaně, Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje, a městem Plzeň, dalším partnerem projektu, přejeme všem občanům našeho kraje adventní svátky prožité ve zdraví, štěstí, lásce a pohodě, a pokud možno v okruhu svých nejbližších.

Myslete na sebe i na své blízké a pod vlivem alkoholu za volant nikdy nesedejte.

Zdroj: Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje