Krizový štáb řešil epidemiologickou situaci v kraji

obrazek
11. září 2020 07:30, aktualizováno 10:05, Bc. Jitka Fronková
K operativní schůzce se ve středu 9. září 2020 sešel Krizový štáb Plzeňského kraje na základě zhoršující se epidemiologické situace v zemi. Situaci v kraji hodnotí hygienici jako poměrně klidnou, projednávala se případná opatření v případě zvýšení počtu nakažených.

Dle informací z KHS nebylo v Plzeňském kraji zaznamenáno komunitní šíření koronaviru a daří se úspěšně dohledávat kontakty nakažených osob. Přesto je potřeba být připraveni a mít předběžně nachystaná případná mimořádná opatření. Vše se bude řídit podle "semaforu", který aktualizuje ministerstvo zdravotnictví. Vyjma lokality Nová Ves, kde KHS vydala mimořádné opatření, není v kraji jiná lokalita se zvýšeným počtem nemocných. Zástupci KHS také potvrdili, že nejhorší situace je v Plzni, naopak nejlépe si vede Domažlicko, Tachovsko a Klatovsko.

Dalším tématem setkání bylo případné navýšení počtu odběrových míst, která nyní fungují ve FN, v Klatovské nemocnici a v Bioptické laboratoři v Plzni. Pokud by vznikla potřeba počet navýšit, je kraj schopen ve spolupráci s nemocnicemi a HZS PK do dvou dnů odběrové místo vybudovat. Nadále funguje také odběrová sanita.