Matěj Brož zvítězil i v celorepublikovém finále

obrazek
28. listopadu 2018 14:19, aktualizováno 04. prosince 2018 10:28, Ing. Ivan Kraus

Do soutěžního kvízu se v celé České republice zaregistrovalo bezmála 31 000 žáků základních a středních škol a 16 670 jej úspěšně dokončilo. Z tohoto počtu bylo 2 102 žáků z Plzeňského kraje.

„Jsem rád, že zájem o náš projekt mezi mladými i po osmi letech jeho existence roste. Podařilo se nám projekt dopracovat do stavu, kdy je skutečně hodnotným nástrojem prevence nebezpečného chování v kyberprostoru pro celou řadu cílových skupin, ale naší prioritou stále zůstávají žáci základních a středních škol. Zde se v dalších letech chystáme projekt ještě více propagovat a ve větším rozsahu jej využívat při výuce,“ uvedl při předávání cen náměstek hejtmana Ivo Grüner. Společně s Ing. Václavem Koudelem, zástupcem společnosti Microsoft s.r.o., a Mgr. Petrou Slepičkovou ze společnosti GORDIC spol. s r.o. předal ceny devíti žákům a čtyřem školám.

Dárkové poukázky za celkem 25 000 Kč a hodnotné věcné ceny od partnerů projektu si po finálovém klání kvízu PLUS rozdělili žáci Integrované střední školy živnostenské Plzeň a Gymnázia J. Š. Baara z Domažlic v pořadí Matěj Brož, Michal Dzuro, Hynek Varga, Jan Šamberger a Vojtěch Týml. Vylosovanými oceněnými výherci byli Milan Šimek, Eliška Lukášová, Tereza Rambousková a Hana Fulínová.

V soutěži škol se na prvních místech ve svých kategoriích umístily Základní škola a Mateřská škola Nečtiny, Základní škola Blatnice, Základní škola Hornická Tachov a Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň. Každá z nich obdržela od Plzeňského kraje dar ve výši 20 000 Kč na nákup výpočetní techniky.

Skvěle potom začátkem února reprezentoval Plzeňský kraj v celorepublikovém finále v Praze Matěj Brož, student Integrované střední školy živnostenské Plzeň, jehož zásluhou jsme se po loňském druhém místě letos dočkali i celkového vítězství. V průběhu soutěže zodpověděl bezchybně všech 20 otázek testu a navíc v nejrychlejším čase ze všech finalistů.

Veškeré informace o projektu, elearningové lekce i videospoty jsou volně dostupné na webových stránkách http://www.kpbi.cz/.